VESTI IZ SVETA

VESTI IZ SRBIJE | VESTI IZ SVETA | FB VESTI

SRPSKI KENDO NEZAUSTAVLJIV
11.MART 2015. BUDIMPEŠTA, MAĐARSKA

Na 22. održanom Sakura kupu u Budimpešti, srpske kendoke još jednom su pokazale svoju formu i dominantnost čime su dokazali da je srpski kendo u usponu. Naime, članovi Kendo kluba Makoto, su u više kategorija osvojili prva mesta i zlatne medalje, pokazavši svoju izvanrednu formu i veštinu.
U timskom delu takmičenja, Makoto je u sastavu Aleksandra Radojičić, Nikola Đurić i Miroslav Stankov, osvojio zlatnu medalju.
U individualnom delu takmičenja prvo mesto za muškarce zauzeo je Nikola Đurić, dok je u nadmetanju za žene, prvo mesto zauzela Aleksandra Radojičić, kojoj je takođe pripala i nagrada za borbeni duh. U juniorskoj kategoriji B, treće mesto zauzeo je Nemanja Sibinović, dok je u juniorskoj kategoriji C treće mesto zauzeo Bojan Milovanović.

Rezultati:

SRBI NAJUSPEŠNIJI NA TAKMIČENJU BALKAN KENDO CUP - 2014
18-19. OKTOBAR 2014. SKOPLJE, MAKEDONIJA

Kendoke iz Srbije su po ko zna koji put pokazale zavidan nivo kendoa u odnosu na okruženje. Ponovljen je uspeh na Balkanskom prvenstvu iz 2010-te. Na ovogodišnjem takmičenju Balkan Kup koji je održan u Skoplju 18. i 19. oktobra u sportskom centru ''Boris Trajkovski'' naši timovi su ostvarili zapažene rezultate. Tim SRBIJA A u sastavu Mladen Jeličić, Vojin Milojević, Miloš Jovanović, Aljoša Vuksanović, Andrej Milošević i Uroš Bobić je osvojio zlatnu medalju u finalu pobedivši tim SRBIJA B u sastavu Dušan Arbutina, Vladimir Ćirković, Dušan Kolundžija, Nikola Roglić i Aleksandar Novaković. U individualnoj kategoriji muškaraca Prvo mesto je osvojio Mladen Jeličić a treće Miloš Jovanović dok su nagrade za borbeni duh osvojili Branko Borota i Nikola Đurić. U kategoriji žena treće mesto je osvojila Nataša Jeličić a u kategoriji juniora drugi je bio Nikola Andrić.
Sledeće godine je u martu mesecu VI Balkan Kup će biti održan u Beogradu u organizaciji Kendo saveza Srbije.

TIM MAKOTO/KAISHIN/ISHIN NAJBOLJI NA INTERNACIONALNOM TROFEJU BEOGRADA
4-5. OKTOBAR 2014. BEOGRAD, SPBIJA

U nedelju je, u Beogradu u organizaciji Beogradskog kendo saveza i KSS, održan IX Internacionalni kendo trofej Beograda.
Na takmičenju je učestvovalo preko 250 takmičara iz 22 zemlje Evrope i Sveta u pojedinačnim i ekipnim kategorijama.
U ekipnoj kategoriji je učestvovallo 35 ekipa. U generalnom plasmanu najuspešniji je bio srpski mix tim Makoto/Kaishin/Isshin u sastavu Aljoša Vuksanović, Andrej Milošević (KK Makoto), Mladen Jeličić, Aleksandar Sužnjević (KK Kaishin) i Nikola Roglić (Kk Ishin) oni su u finalu pobedili Fonix kendo klub iz Budimpešte. U individualnim konkurencijama pobednici su Fabricio Mandija iz kluba Kodokan Alesandrija Italija, Marina Boviz MJKK Budimpešta Mađarska, Tamás Komjáti MJKK Budimpešta Mađarska i Sibinović Nemanja KK Makoto Beograd Srbija.
Posebnu čast i zadovoljstvo je priredio sensei Kenjiro Terachi (8. DAN) iz Japana, trener Japanske kendo Reprezentacije i trener u Metropoliten Tokiskoj policiji, koji je uz pomoć sensei-ja Mitsunori Matsumure (7 DAN) i Mikio Kashiwagija (7 DAN) održao 1., 2. i 3. oktobra kendo seminar. Paralelno sa kendo seminarom je održan i iaido seminar koji je vodio sensei Spiros G. Drossoulakis (5 DAN). Na takmičenju je i održano polaganje za zvanja do 5-tog DAN-a.
Kao svake godine i ove godine smo oborili rekord po broju učesnika. Pokazali smo se kao dobri organizatori ovog velikog kendo takmičenja. Svake godine se trudimo da takmičenje bude bolje i lepše. Nadamo se da su se učesnici osećali prijatno i da iz Beograda nose lepe utiske, puno novih prijateljstava.

Rezultati:

- kategorija - Juniori A do 12 godina

I mesto - Sibinović Nemanja (KK Makoto Beograd)
II mesto - Márton Küttel (Fonix Budimpešta)
III mesto - Borota Miloš (KK Makoto Beograd)
III mesto - Stevan Pekeč (KK Kaišin Šabac)

- kategorija - Juniori B od 12 do 18 godina

I mesto - Tamás Komjáti (MJKK Budimpešta)
II mesto - Alberto Sozzi (Kodokan Alesandrija)
III mesto - Ognjen Živanović (KK Makoto Beograd)
III mesto - Andrić Nikola (KK Kaišin Šabac)

Nagrada za borbeni duh:

Marcel  Lukacs

- kategorija - Seniori Žene

I mesto - Marina Boviz (MJKK Budimpešta)
II mesto - Olga Strelchenko (Rostov Kendo Federation Rostov-on-Don)
III mesto - Blagoeva Samuila (MUSSO Sofija)
III mesto - Tina Filjak (Junction Rijeka)

Mladenović Emina (SK Katori Paraćin)

- kategorija - Seniori Muškarci

I mesto - Fabrizio Mandia (Kodokan Alesandrija)
II mesto - Abel Varadi (MJKK Budimpešta)

III mesto - Aljoša Vuksanović (KK Makoto Beograd)
III mesto - Andrej Milošević (KK Makoto Beograd)

-kategorija - ekipna

I mesto - MAKOTO Beograd
II mesto - FONIX Budimpešta
III mesto - SLOVENIA Mix team

III mesto - Royal B

CRK Bucurest

Sve rezultate takmičenja možete preuzeti ovde.

USPEH NA HUNGARY KUP-u
26. JUL 2014. BUDIMPEŠTA, MAĐARSKA

Kendoke iz Srbije su tradicionalno učestvovale na XXII Hungari Kupu u Budimpešti gde su i tradicionalno postignuti uspesi. Srpski Nacionalni tim u sastavu: Vojin Milojević, Uroš Bobić, Mladen Jeličić, Andrej Milošević, Aljoša Vuksanović i Miloš Jovanović, je na ovom prestižnom turniru osvojio srebrnu medalju, Nikola Đurić je osvojio zlato u Kju konkurenciji dok je u istoj konkurenciji Maja Gačanović osvojila nagradu za borbrni duh...

OBJAVLJEN ŽREB ZA EKC2014
25. MART 2014. CLEMONT-FERRNAND, FRANCUSKA

Na predstojecem Evropskom Prvenstvu u Francuskoj, ekipa Srbije takmicenje pocinje u grupi:
- Muskarci, Pool 3: Ceska, Italija, Grcka, Srbija.
- Zene, Pool 1: Nemacka, Norveska Austria, Srbija.
- Juniori, Pool 4: Italija, Nemacka, Srbija.
Po novom pravilu rade se borbe u timskom i pojedinacnom po sistemu 1 x 2, 3 x 4, 1 x 4, 3 x 2
Tako da Muški tim radi sa Češkom i Grčkom , dok ženski radi sa Austrijom i Nemačkom

Rezultate žreba možete preuzeti ovde.

OBJAVLJENA LISTA TAKMIČARA ZA EKC2014
1. MART 2014. CLEMONT-FERRNAND, FRANCUSKA

Evropska kendo federacija je po isteku roka za prijavu učesnika na Evropsko prvenstvo u kendo-u EKF2014 u Francuskoj objavila preliminarnu listu takmičara.